3 Yıl Üst Üste Kadınlar Vücut Geliştirme Türkiye Şampiyonu Olan Güzel: Buse Erkat

Ağırlık kaldırmak bir tutkudur diyor Buse Erkat… Bayanlar Bikini Fitness Türkiye Şampiyonluğunu 2014,2015 ve 2016’da olmak üzere 3 yıl üst üste kazanmış, mükemmel fiziği ve güzel gülüşüyle tüm kadınları ağırlık kaldırmaya çağırıyor!

 

IFBB 1.si Buse Erkat spora lise yıllarında oynadığı voleybol ile başlamış.

Daha sonra merak ettiği vücut geliştirme ile fitness antrenörü olan eşinin de desteği sayesinde tanışıyor. Vücut geliştirme sporu ile tanıştığından beri de bunun kendisi için bir tutkuya dönüştüğünü dile getiriyor.

 

İnstagram hesabında da antrenmanlarına dair birçok paylaşımda bulunan Buse Erkat mükemmel bir fiziğe sahip.

Buse Erkat sosyal medyayı da düzenli olarak kullanıyor. Katıldığı vücut geliştirme fuarlarında birçok röportaj verdiği gibi kendi videolarıyla takipçilerine sesleniyor. Kendisi büyük bir hayvansever… Kediler ve köpekler de spor tutkusu arasında fotoğraflarında kendisini gösteriyor.

 

Vücut geliştirme, kendisi için bir yaşam biçimi haline gelmiş. Bunun için diğer kadınları da yüreklendirmek istiyor.

Buse Erkat’ın en çok dikkat çektiği konulardan biri ise kadınların erkeksi bir vücuda sahip olmak korkusu… Kadınların anatomik olarak belirli bir yapıya sahip olduklarını ve ağırlık kaldırmanın kendi kapasitelerinin dışında erkeksi bir görünüm yaratmayacağının altını çiziyor.

 

Ağırlık kaldırmak ve vücut geliştirme kadınsı bir şekilde de yapılabilir. Bunun en güzel ve en fit örneklerinden Buse Erkat, başarısını 3 yıl üs üste Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandırmış.

Bu başarıya, yani böyle kadınsı ve fit bir vücuda her kadının sahip olabileceğini dile getiren Buse Erkat; düzgün beslenme programı, antrenman programı, doğru supplementler ve sporcu ek gıdalarını birlikte programlamalarını söylüyor.

 

Kadınların erkeksi vücut yapısı korkusu yüzünden ağırlık çalışmak istememelerinin yanı sıra başka bir miti daha kırmak isteyen Buse Erkat vücut geliştirmede sporcu gıdalarının önemini işaret ediyor.

Sporcu ek gıdalarını ve çeşitli supplementleri kullanmanın, vücut geliştirme sporunda özellikle iddialı olan kişilerin daha düzgün ve ideal fit vücuda kavuşmak için zorunlu olduğunu belirtiyor. Bunun nedeni ise supplement kullanmanın kas kütlesini arttırmada, antrenmanları daha verimli geçirmede, antrenman sonrası ağrıları azaltıp toparlanmayı hızlandırmada en büyük destek olması…

 

Hardline Atleti olan Buse Erkat, röportajlarında kendi beslenme programı içerisinde Hardline ürünlerinden destek aldığını belirtmekte. Hardline’ı tercih etme sebebi olarak da şunları sıralıyor:

Hardline içerisindeki bileşenlerle sporcuların temel ihtiyaçlarını oldukça iyi karşılıyor ve antrenman sonrasında ise mükemmel bir onarım süreci sağlıyor.

Buse Hardline sporcu ek gıdası ve Hardlinela ilgili mini bir röportaj da vermiş:

 

Buse Erkat en büyük destekçisi olarak annesini gösteriyor. Annesini de spora başlatan Erkat, tüm kadınları daha güçlü, daha fit bir vücuda ve daha zinde bir beyine sahip olmak için ağırlık kaldırmaya davet ediyor ve ekliyor:

Göreceksiniz ki yaptığınız ev işlerinde ve günlük hayatınızda bile daha az yorulan, daha çevik bir kadın olmuş olacaksınız!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*