Protein Tozu Cinselliği Olumsuz Etkiler mi?

2

Cinsellik, herkesin hayatında önemli bir yere sahiptir. Cinselliği olumsuz etkileyecek olan takviyelerden kaçınmaya çalışmak en doğrusudur.

Supplement ve takviye kullanımında da, cinselliğe olan etki hep merak konusudur. İşin aslını, kullanım oranına bakarak görmek mümkündür. Bu kadar sporcu, cinselliğe olumsuz etki eden bir gıda takviyesini sık sık kullanır mı? Protein tozu cinselliği olumsuz mu etkiler? Bu konuları detaylı bir şekilde mercek altına aldık.

Reklam

Protein Tozu ve Cinselliğe Etkisi

Protein tozu, hormonal sistemi etkileyen bir takviye değildir. Zaten hali hazırda ihtiyacınız olan proteine pratik, az kalorili ve ucuz bir alternatiftir.

Peynir altı suyundan elde edilen protein tozlarının cinselliğe etkisinin olduğunu düşünmek oldukça absürd bir durumdur.

Protein tozunun cinselliğe etki ettiğini düşünmek, et yemenin cinselliğe etki ettiğini düşünmeye benzer. Tabii ki yediğimiz yiyecekler cinsellikle ilgili bazı dinamikleri etkileyebilir. Ancak bu etkiler, çok çok az fark yaratır ve çoğunlukla hissedilmezler. Hissedilen etkinin büyük çoğunluğu psikolojiktir.

Kısacası, protein tozunun cinselliğe olumsuz bir etkisi gözlemlenmemiştir. Olumlu etkisi ise protein tozunun beslenmeye katkısına bağlı olarak gözlemlenebilir. Protein ihtiyacını karşılayamayan birinin protein tozu sayesinde ihtiyacı olan proteini alması, yorgunluğu azaltıp modu yükseltebilir ve bu da cinselliğe olumlu yansıyabilir.

Protein Tozu vs. Testosteron

Genellikle supplementler, performans arttırıcı takviyelerle karıştırılıyor ve performans arttırıcı ilaçların yan etkileri supplementleri de kapsıyor gibi bir algı oluşturuluyor. Bu oldukça yanlış bir algı oluşturma çabasıdır.

Supplementler vücudun dışardan almaya ihtiyaç duyduğu veya vücudun ürettiği besin takviyeleridir. Hormonal sistemle ilişkileri yoktur.

Performans arttırıcı ilaçların ise çoğu hormon takviyesidir ve vücudun dengesini alt üst edebilir. Cinsel isteksizliğe yol açan takviyeler de testosteron gibi ilaçlardır.

Performans arttırıcılarla supplementleri birbirine karıştırmamak gerekir.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz