Dünyanın En İyi Powerlifting Sporcusu, İlk Vücut Geliştirme Yarışmasında Şampiyon Oldu

0

Yaşına ve tecrübesine rağmen, onlarca powerlifting sporcusunun önüne geçen müthiş genç yetenek Larry Wheels’dan daha önce bahsetmiştik.

Reklam

Wheels, son aylarda vücut geliştirmede de yarışma kararı aldı ve geçtiğimiz haftasonu ilk vücut geliştirme yarışmasına girdi. Aylardır bütün spor tutkunları Larry’nin ne yapacağını takip halindeydi.

3 Şubat’ta yarıştığı NPC Gold Coast Muscle Classic California’daki tecrübesini şu şekilde aktardı:

İlk yarışmamı kazandım! Bu sonuncu değil tabii ki! Yarışmanın tamamı Youtube’da olacak. Şimdi US Open Powerlifting şampiyonasına hazırlanma zamanı…

Geçtiğimiz Haziran ayında vücut geliştirme deneyebileceğini açıklayan Wheels, aylardır bu yarışa yönelik çalışmalar yapıyordu. 7 aylık hazırlanma sürecinde hem powerlifting dünya rekorunu kırdı, hem de ilk yarışmasında şampiyonlar şampiyonu oldu.

View this post on Instagram

Bu #haftanıngücü tüm gözlerin üzerinde olduğu Larry Wheels. Larry Wheels; en genç, en güçlü, en kaslı powerlifting sporcularından biri. Powerlifting sporunun LeBron James’i denebilir. Daha 23 yaşında olmasına rağmen, birçok dünya rekorunu elinde bulunduruyor. En etkileyici performansı ise son powerlifting yarışması. Diyet yapmayı boşverip 125 kg sikletinde yarıştığı son yarışmasındaki rakamları: 370 kg squat, 280 kg bench press ve 390 kg deadlift. Gerçekten inanılmaz rakamlar. Üstelik bir önceki rekorun sahibi olan Stan Efferding’in rekoru üzerine yaklaşık 23 kg eklemiş! Ne kadar iyi bir powerlifting sporcusu olduğunu yıllardır üzerine çıkılamayan bir rekora direkt 23 kg eklemesinden anlayabilirsiniz… Günümüzde ise vücut geliştirme yarışmalarına hazırlanıyor. Gerçekten mükemmel bir fiziği var. Belki de bir vücut geliştiriciye en yakın fizik onda. Ama yine de fiziğinde büyük eksikler var. Yani powerlifting yaparak vücut geliştirici olmak o kadar da kolay değil. Bu konuda daha detaylı bir video da yapacağım. #powerlifting #squat #benchpress #deadlift #bodybuilding #güç #vücutgeliştirme #fitness #larrywheels

A post shared by Fırat Balkaya (@firatbalkaya) on

Wheels’ın yeni hedefi ise US Open yarışmasındaki powerlifting tarihinin en büyük ödülü olan 250 bin doları kazanmak. Yarışma 12-13 Mayıs’ta gerçekleşecek.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz