Dünyanın En Güçlü 11 Çocuğunu Görünce Şok Olacaksınız!

1

Yazıya başlamadan önce uyarıyoruz. Bu 11 çocuğu gördüğünüzde, kendinizden utanabilirsiniz!

Şimdilik çocuk olabilirler, ancak yakında yetişkinlerin de korkulu rüyası olacaklarına şüphe yok.

Reklam

Bu yaşlarda bulunan çocuklar çizgi film izlerler ve oyun oynarlar. Zaten doğal olan da budur. Sıradışı olan ise bu güçlü çocukların normal seçenekler yerine aşırı zorlayıcı antrenmanlara yönelmesi…

“Bu yaşta bu kadar güçlü olmanın sırrı ne?” diye soracak olursanız, yetişkinken güçlü olmaktan farklı sırları yok. Biraz genetik olarak şanslı olabilirler, ama asıl yaptıkları şey antrenmanlarda kendilerini geliştirmeye çalışmaları ve devamlı olmaları.

Asosyal ve antrenman takıntılı çocuklar olabilirler, ama onlarla uğraşmaya ve onlara bulaşmaya yaşıtlarının cesareti yok.

İşte O 11 Güçlü Çocuk

Varya Akulova

Bir sirk göstericisinin kızı olan “süperkız” Varya Akulova 1992 doğumlu. Ağırlık kaldırmaya ise 4 yaşında başlamış…

Dünyanın en güçlü kadınlarından olarak gösterilen Varya, vücudunun 4 katından fazlasını kaldırabiliyor. 14 yaşındayken, 4 yetişkin bireyi kaldıracak güce sahip olduğunu düşünürsek şimdilerde çok daha güçlü diyebiliriz!

Richard Sandrak

Richard şu an büyümüş olsa da, çocukken dünyanın en güçlü çocuklarındandı. MMA şampiyonunun oğlu olarak Richard 1992’de Ukrayna’da dünyaya gelmiş. Fakat ailesi daha sonra Amerika’ya taşınmış.

2 yaşında antrenmanlara başlayan Richard, 6 yaşındayken yetişkin bir bireyi rahatlıkla kaldırabiliyormuş. “Küçük Herkül” lakaplı Richard, küçükken vücudunun 3 katını kaldırabildiği dönemde “en güçlü çocuk” ünvanına sahipmiş.

Maryana Naumova

Bench press rakamları sebebiyle bir dönem kendinden çok fazla söz ettiren Maryana Naumova’yı kesin internette görmüşsünüzdür.

Şu an 18 yaşında olan Maryana, çok küçük yaşlardayken bench press egzersizinin dünya rekorunu kırmıştı.

13 yaşındayken 120 kilogram bench press rakamı olan Naumova, günümüzde 150 kilogram kaldırabiliyor. Kendisinin 15 dünya rekoru bulunuyor.

C.J. Cummings

C.J. Cummings gerçeklik dışı bir çocuktu. 4 yaşındayken 100 kilogram kaldırabilen ünlü halterci, şu an 17 yaşında ve dünya rekoru silkme rakamı olan 180 kilogramı elinde bulunduruyor.

Birçok rekoru elinde bulunduran C.J. Cummings, potansiyel bir halter efsanesi olarak görülüyor. İlerleyen yaşlarında neler yapabileceğini herkes merak ediyor.

İşte dünya rekoru:

C.J. Senter

Televizyon izleyip bilgisayar oyunları oynamak yerine salon disiplinini seçen Senter, Workout Kid olarak ünlendiğinde birçok insanı etkilemişti.

Kendi yaş grubundaki çocuklar üzerinde yoğun bir etkiye sahip olan C.J; şu an 16 yaşında ve antrenman yaparak yaşıtlarını etkilemeye, çocukların yol göstericisi olmaya devam ediyor.

Naomi Kutin

Listemizdeki bir diğer kız! O da dünyanın en güçlülerinden. 14 yaşında 100 kilograma yakın bir squatla internette popüler hale gelen Naomi, yaşıtlarından daima güçlüydü.

En son kendi sikletinde yaşça kendisinden çok daha büyük bir kadının rekorunu egale eden Kutin, şüphesiz ki en güçlü çocuklardan biri.

Andrey Kostash

Ukraynalılarda bir şey var. Listemizin kaçıncı Ukraynalısı olduğunu unuttuğumuz Kostash, 5 yaşından beri yoğun bir disiplinle antrenman yapıyor.

2 saat içinde 4000 şınav çekerek elinde ülkesinin rekorunu bulunduran Kostash, bu rekoru kırdığında henüz 7 yaşındaydı.

Belki yataktan kalkıp, antrenman düzeninizi çok daha katı bir şekilde uygulamanıza Kostash’in motivasyonu yardımcı olur. Şimdiden birçok müzik videosu ve dizide rol alan Kostash, gerçekten sıradışı.

Giuliano Stroe

Bir dönemin paylaşım rekoru kıran, kaslı ve bir o kadar da sevimli ismi Giuliano Stroe… Gerçekten çok sevimli bir suratı var. Antrenman yapmaya ise tam 2 yaşında başlamış.

Sıradışı gücüyle birçok rekor ve madalyayı elinde bulunduran Stroe, günümüzde 13 yaşında.

Elinde Guinness dünya rekorları bulunduran Stroe, ayaklarını yere koymadan çektiği şınavlarla ünlü.

Liam Hoekstra

Liam, çoğumuzun hayali olan bir fiziğe sahip. Bebekken çok nadir görülen bir hastalığı bulunan Hoekstra, 3 yaşındayken %40 kas oranına sahipti. Sahip olduğu hastalık bunu açıklıyor. Myostatin ile ilgili sorunları olan Liam’ın kasları herkesten hızlı gelişiyor.

Bu gerçekten inanılmaz. Ayrıca bu durum, tabii ki Liam’ı yaşıtları karşısında çok güçlü kılıyor.

Yalnızca 8 aylıkken barfiks çekebilen Liam, şu an 12 yaşında ve buz hokeyi ile ilgileniyor.

Claudio Stroe

Yukarıda yer verdiğimiz Giuliano’nun daha genç olan erkek kardeşi Claudio Stroe, birçok vücut geliştiricinin ulaşamadığı orantısal güce sahip olmasıyla biliniyor. Kendi vücut ağırlığının 4 katından fazlasını kaldırabiliyor!

Abisinin adımlarını takip eden Claudio, yakın zamanda birçok rekora sahip olabilir.

İşte bu inanılmaz ikilinin, kardeş kardeşe yaptığı bilek güreşi maçı:

Yang Jinlong

Listedeki ilk Çinli olan Jinlong, hem çok küçük yaşta hem de çok güçlü.

Hiçbir ekipman kullanmadan araba çekebilen Yang, ailesinin sahip olduğu aracı da problem yaşamadan çekebiliyor.

Henüz 7 yaşında olmasına rağmen, 100 kilogramlık çimento torbaları taşıyabilen Yang, yetişkinlerin dahi sahip olamadığı bu gücüyle şaşırtıyor.

9 aylıkken, 5 kilogramlık yağ kutularını taşıyabilen Yang, henüz 7 yaşındayken babasını kaldırıp taşıyabiliyor. Gerçekten korkunç bir güç!

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz