Colorado Deneyi: 28 Günde 30 Kilo Kas!

2

28 Günde 30 Kilo Kas!

28 gün içerisinde 30 kilogram kas kütlesi ekleme konsepti ile yapılan Colorado deneyini hiç duymuş muydunuz?

Casey Viator isimli profesyonel vücut geliştiricinin üzerinde yapılan bu deneyde, istenen sonuç alınıyor. Ancak yalnızca sonuca değil, deneyin detaylarına da bakmak gerekiyor.

Reklam

Casey Viator ve Vücut Geliştirme Tecrübesi

Image result for casey viator

Casey Viator, gerçekten iyi bir fiziğe ulaşmış vücut geliştiricilerden. Spor konusunda büyük bir geçmişe sahip olup bu kadar kas kütlesi ekleyebilmesi gerçekten şaşırtıcı.

Viator, en genç Mr. America olma ünvanını 19 yaşındayken 1971’de almış bir isim. 1982’de Mr. Olympia’da ise üçüncülüğü mevcut.

Yani anlayacağınız gerçekten tecrübeli bir vücut geliştirici. Yarışma geçmişi de kabarık.

Bu Kadar Kas Kütlesini Bu Kadar Kısa Sürede Eklemek Mümkün mü?

Image result for casey viator colorado

Bu deney gerçekten tartışmalı bir deney. Birçok insan, kas kaybı yaşadığı bir haldeyken bu deneye giren Casey Viator’ün aldığı kas kütlesinin çoğunun zaten kaybettiği kaslara ait olduğunu dile getiriyor.

Bazı insanlar ise deneyde steroid kullanımı olmadığı ısrarla vurgulansa da, steroid kullanımının bariz olduğunu savunuyor.

Nautilus markalı ekipmanlarla, antrenman sıklığının fazla olduğu programlama ile yapılan bu deneyde subliminal olarak Nautilus reklamı yapıldığı da bir gerçek.

Deneye bakıldığında ise amaç sık antrenman yapmanın kas gelişimi için en iyisi olduğunu kanıtlamak. Ayrıca steroid kullanmanın da hızlı gelişim için gerekmediğini göstermek. Fakat belirttiğimiz gibi bunu inandırıcı bulmayan bir kitle de mevcut.

Reklam mı Deney mi?

Image result for casey viator colorado experiment

Deney bir çok insanın ağzında dolansa da, aslında bu deneyin bir reklam olduğunu vurgulamak gerekiyor. 

4 ay boyunca antrenman yapmamış bir vücut geliştiriciyi kullanarak, ekipman reklamı yapmak için ‘deney’ süsü verilmiş bu reklam sizce inandırıcı mı?

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

2 YORUMLAR

  1. Benzer bir deneyi ben de yaşadım. Kürek yarışından 2.5 ay önce kolumu kırdım. Bir ay alçıda hareketsiz kalınca çocuk koluna döndü, diğer kola göre kütlesi yarıdan aşağıya düştü. Ama devamlı çalışma ile bir anda kütle kazandı ve eski haline döndü, yarışlara girebildim. Yine aynı olayı boyun fıtığı olupta bir süre sol kolu çalışamayınca da yaşadım. Kol bir ayda 41 cm den 36 ya düştü, ama çalışma başlayınca kısa sürede şişti. Bir kası bir süre hareketsiz bırakırsanız sönüyor ama çok kısa sürede eski kütleyi kazanabiliyor. Bunu yeni kütle yapma ile karıştırmamak lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz