Kreatin Monohidrat Antrenmandan Önce mi Alınmalı Sonra mı?

1

Eğer doğal yollarla gelişmeye çalışıyorsanız ve kapasitenizi zorlamayı seviyorsanız, kreatin monohidrat kullandığınız takviyelerin vazgeçilmezlerinden biri olmalıdır.

Daha dolgun ve daha güçlü kaslar için kreatin size yardımcı olur.

Reklam

Kreatinin nasıl kullanılması gerektiği, hangi zamanlarda alınması gerektiği ve araya ihtiyaç duyulup duyulmadığı ise hep tartışmalı konulardan biri olmuştur.

Kreatinden en çok verimi alabilmeniz adına sizlere bu soruların cevaplarını tek tek sunacağız.

Kreatin Antrenmandan Önce mi Sonra mı Kullanılmalı?

Image result for creatine post or pre workout

Araştırmalara bakıldığında daha çok şu soruyu sormamız gerekiyor: “Kreatin antrenmana yakın zaman aralıklarında mı uzak zaman aralıklarında mı kullanılmalı?”

Kreatini antrenmana yakın zaman aralıklarında kullanan kişilerin kas gelişimi ve güç artışı daha fazla görülüyor. Önce veya sonra almak arasında ise fark neredeyse yok.

Antrenmandan hemen önce veya hemen sonra alıyorsanız doğru yoldasınız. Öncesi ve sonrasının arasındaki farklılık yok denebilir.

Antrenman Olmayan Günlerde de Kreatin Kullanılmalı mı?

Image result for creatine post or pre workout

Antrenman olmayan günlerde kreatin kullanmak, kasların toparlanmasına yardımcı olmak içindir. Ayrıca kaslardaki kreatin seviyesini yüksekte tutmak için antrenman olan günlerde de olmayan günlerde de kullanılmalıdır.

Günlük 3-5 gramlık dozu kesinlikle her gün tüketmelisiniz. En ideal kreatin verimini bu şekilde alırsınız.

Eğer kreatin yüklemesi gibi bir stratejiniz varsa (performans odaklı bir yarışma veya test yoksa yeni başlayanlara asla önermiyoruz), en katı kreatin tüketimini bu evrede yapmalısınız. Asla gün aksatmamanız oldukça önemli. Mümkünse karbonhidrat da bulunduran öğünlerle kreatin alarak, kreatin emilimini arttırmalısınız.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz