Dünyanın En Fit Kadını Tia-Clair Toomey Altın Madalya Kazanmaya Devam Ediyor

1

Geçtiğimiz yıl Dünyanın En Fit Kadını seçilen Tia-Clair Toomey, 2018 Commonwealth Games’de 58 kilo kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu!

Toomey performansını kişisel rekoru olan 87 kilo snatch ve 114 kilo clean&jerk ile totalde 201 kilo kaldırarak tamamadı.

Reklam

Yarışma boyunca Kanadalı Tali Darsigny Toomey ile kafa kafaya giden isim oldu. Snatchte 88 kiloyu gören Darsigny clean&jerkte 112 kilo ile totalde 200 kilo kaldırabildi. Aradaki 1 kilo Toomey’ye altın madalya kazandırırken Darsigny’e gümüş madalyayı veren fark oldu.

1 hafta öncesinde kuzenini bir araba kazasında kaybeden Toomey, Avustralya basınına kalbinde kuzeninin onun yanında olduğunu ve bu yarışı kaybettiği kuzeni  için gerçekleştirdiğini söyledi.

Son performansından önceki gece Toomey instagramda takipçileri ile çok heyecanlı olduğunu bu yarış için çok çalıştığını ve ülkesini temsil etmekten gurur duyduğunu; kendisini destekleyen herkese teşekkür ettiğini ve onları da gururlandırmak istediğini; kuzeni için yarışacağını paylaştı.

Toomey’nin CrossFit kariyeri özellikle son iki yıldır oldukça yükselişte. 2016 Rio Olimpiyatlarında ülkesi Avustralya’yı temsil eden isim olmuştu.

Dünyanın En Fit Kadınından Salon Dışında Uygulayabileceğiniz 6 Tavsiye

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz