Ağır Bir Bacak Antrenmanı Öncesi Motivasyonla Dolmak İsteyenler Buraya!

0

Dünyanın en güçlü powerlifting sporcularından Nick Weite, birkaç ay önce Arnold Classic’te yarışacağı yarışmadaki performans beklentileriyle ilgili şunları söylemişti:

410 kg üzeri squat, 280-300  kg civarı bir bench press ve 365 kg üzeri ir deadlift istiyorum. Fakat tabii ki 400’e yakın bir deadlift rakamına da hayır demem.

Reklam

120 kilogram sikletinde yarışan Weite, ilk katıldığı Arnold Classic powerlifting yarışmasında birinci olup en iyi lifter ödülüne layık görülmüştü.

Rogue Fitness’ın hazırladığı bu videoda, asıl mesleği polislik olan Weite hazırlık sürecini anlatıyor.

Geçen sene 1022,5 kilogramlık total ile, gelmiş geçmiş en iyi powerlifting sporcularından olan Blaine Sumner’dan sonra en iyi performansı sergilemişti. Deadlift haklarından birini yapmayıp, toplam 8 kaldırışın 5’inden geçer not alan Weite, hazırlık sürecinde şu şekilde konuşuyor:

Powerlifting tam anlamıyla mental güç sporudur. Eğer aklınızdan o ağırlığı kaldıramayacağınızı geçirirseniz, kaldıramazsınız. Bu nedenle çok güçlü bir kafa yapısı gerekiyor. Eğer bu kafa yapısına sahip değilseniz, çok başarılı bir powerlifting sporcusu olamazsınız…

Yarışmaya sayılı günler kala, Weite’ın ortaya koyduğu rakamlar gerçekten şaşırtıcı. Motivasyon sınırlarınızı zorlamak için, Şubat’ın ilk günlerinde Weite’ın yaptığı 387 kilogram squatı izlemelisiniz!

Weite hedeflerine ulaşabilecek mi? Bizce şüphe yok. Böyle bir disipline sahip, böyle güçlü bir kafa yapısına sahip olan sporcudan her hedefini gerçekleştirmesi beklenir.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz