Kilo Almak İstiyorsanız Mutlaka Kullanmanız Gereken En İyi 5 Gainer [Güncel]

8
en iyi gainer

Piyasadaki En İyi 5 Gainer

Kilo almak, kilo almak için ihtiyacı olan yemeği yemek herkesin yapabildiği bir şey değil. Hele ki metabolizması hızlı ve “hard gainer” diye tabir edilen kas kütlesi ya da yağ kütlesi olarak kilo eklemesi zor kişiler için bir işkence. Öte yandan, bulk döneminde normal düzenine göre fazla yemek yemek de spor yapan kişiler için zor olabiliyor. Bazen gerçekten kısa yoldan beslenmek daha etkili olabiliyor.

Bu kişilerin ihtiyacı olan, kısa yollar ile vücuduna fazlaca kaloriyi almak. Kilo aldırıcı ürünlerin de tam olarak amacı bu. Toz halinde, kişinin ihtiyacı olan içeriği barındıran, içilerek alındığı için de pratik olan gainer ürünleri, tam olarak bahsettiğimiz kişiler için.

Reklam

 

Biz de sizler için, en iyi gainer ürünlerinden 5 tanesini seçtik.

1. Weider Mega Mass

Piyasanın en popüler markası olan Weider’in gainer ürünü olan Mega Mass, gerçek bir karbonhidrat bombası. Vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin multivitamin içeriğine sahip olan Mega Mass size kilo ve hacim konusunda gerçek bir destek.

Özellikle bulk döneminde kilo veya hacim desteği isteyenler için tercih edilebilecek bir ürün. Tek servisinde 1.5 ölçek tüketmeyi öneren Weider’in Mega Mass ürününün her servisinde 319 kalori, 69 gram karbonhidrat, 13 gram protein ve 1 gram yağ bulunuyor. Yağ oranı düşük olduğu için, gerçekten kaliteli bir kalori kaynağı.

2. Optimum Serious Mass

Diğer bir popüler gainer ürünü olan Serious Mass, çok zengin bir takviye. Protein oranı en yüksek olan gainer ürünlerden biri olarak Serious Mass, 50 gram protein içeriyor. Bu protein içeriği hem konsantre whey proteini, hem kalsiyum kazeinat, hem de yumurta proteini içeriyor.

Zengin vitamin ve mineral içeriğinin yanısıra, amino asitler bakımından da oldukça dolu bir ürün.

Her servisinde iki ölçek alınması tavsiye ediliyor. Servis başına 1257 kalorilik olağanüstü bir yoğunluğa sahip. Bu içerikte 252 gram karbonhidrat, 50 gram protein ve 4.8 gram yağ bulunuyor. Ayrıca 1 gram kreatin monohidrat ve yoğun miktarda glutamin öncülerine de sahip.

Kısa sürede fazla kütle eklemek istiyorsanız Serious Mass’te aradığınızı bulacaksınız.

3. Hardline Pro Gainer

Türk markası Hardline’ın en popüler ürünlerinden olan Pro Gainer, oldukça kompleks bir içeriğe sahip ve bir o kadar da kaliteli. Bir servisinde 5 ölçek kullanılması öneriliyor; her servisinde 787 kalori, 154 gram karbonhidrat, 38 gram protein ve 1.20 gram yağ bulunuyor. Bu ürünle kilo alamamak neredeyse imkansız. Günlük beslenmenize de dikkat ediyorsanız, kullandığınız ilk ayda ciddi kilo artışları gözlemleyeceksiniz.

Protein içeriğinde hem whey protein hem de bitkisel protein bulunuyor. BCAA ve glutamin öncüleri açısından da zengin. Ayrıca zengin bir multivitamin içeriği ve 2.5 gramlık kreatin monohidrat içeriğine sahip.

Kilo almak isteyen kişilerin tüm ihtiyacı, Hardline Pro Gainer’da mevcut.

4. Supplementler.com Gainer

 

Supplementler.com Gainer’ın 1 servisinde 135 gr karbonhidrat, 26 gr protein ve 2,9 gr yağ bulunuyor. Ayrıca 440 mg ek kreatin ile de atletik performansın ve kas oluşumunun arttırılmasına destek olduğu görülüyor. Üründe bol miktarda birçok farklı vitamin ve mineral bulunuyor.

5. Olimp Gain Bolic

Hammadde kalitesi ile ön plana çıkan Olimp’in Gain Bolic ürünü bulk ve kilo alma amaçlı kişiler için en iyi ürünlerden biri. İçerisinde bulundurduğu kreatin monohidrat, creapure formunda. Bu çoğu üründe bulunmayan kaliteli bir özellik.

Servis başına 2 ölçek kullanılan Gain Bolic her servisinde 376 kalori, 75 gram karbonhidrat, 15 gram protein ve 1.8 gram yağ bulunduruyor. Ek olarak 1.5 gram creapure formunda kreatin monohidrat ve 0.5 gram taurin içeriyor. Ayrıca BCAA amino asitleri bakımından da oldukça zengin.

Daha az yoğunluğu olan ve kaliteli olan ürünleri tercih ediyorsanız Olimp Gain Bolic doğru seçim.

BONUS: Scitec Volumemass 

Gainer Neden Kullanılır?

Kilo almak veya hacim kazanmak amaç olabilir. Kilo almak, sadece kas olarak kilo almaya çalışmadan vücut ağırlığını arttırmak iken hacim kazanmak kas ağırlıklı kütle eklemek anlamına gelir. Gainer ürünleri iki amaca da hizmet etmektedir.

Ayrıca, vücut tipi gözetmeksizin bütün ektomorf, mezomorf ve endomorf olarak tanımlanan bireyler bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullnabilir.

Kilo alamama şikayetleriyle bu ürünleri kullanmaya başlayan kişilerde ciddi kütle artışı, aynı zamanda kas kütlesi artışı gözlemlenmektedir. Bir çok kilo alamayan bireyin derdine deva olan gainer ürünleri, bu yüzden son zamanların en çok yükselişe geçen gıda takviyelerinden. Gainer ürünler, insülin hassasiyetini geliştiren bireylerin, uzun vadede kas yapma hızına ciddi olumlu etkiler sunabilmektedir.

Gainer ürünlerinin büyük çoğunluğunun bir diğer özelliği ise amino asit, vitamin ve mineral açısından zengin içeriğe sahip olmalarıdır. Beslenme konusunda sıkıntı yaşayan, yemek yeme konusunda kısıtlı hisseden ve iştahı kapalı olan bireylerde haliyle amino asit, vitamin ve mineral eksiği gözlemlenmektedir. Gainer ürünleri, bu eksikleri de mümkün mertebe giderebilmeyi amaçlayarak üretilmektedir.

Bu makale Supplementler.com sponsorluğunda ve Supplementler.com uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz