Kadınlar İçin Yağ Yakma Önerileri

0

Herkes yağ yakmanın ne olduğunu biliyor değil mi? Eğer bu iş bu kadar kolay ise neden çok azı bunu başarıp güzel görünebiliyor?

Size herkesin anlattığı şeyleri söyleyebilirdim ama, kesinlikle bunu yapmayacağım. Bu sadece, iyi bir diyet planı, yeterli ve doğru egzersiz, ya da en iyi supplementleri kullanmakla ilgili bir şey değil. Kilo vermenin en önemli parçası mental olarak bu işe nasıl yaklaştığınızdır.

Reklam

Ben de bununla ilgili şeyler anlatacağım. Basitçe söylemek gerekirse, yapmanız gereken şey planınızı uygulamaktır. Bu kadar.

İlk olarak aşağıdakileri zaten yaptığınızı farzedelim;

Haftada 40-60 dakikadan 6 kez kardiyo yaptığınızı, tercihen kahvaltıdan önce,

Günde 5-8 küçük öğünler yediğinizi, proteinin, sağlıklı yağları ve sebzeleri unutmadığınızı,

İdmandan sonraki karbonhidratınızı atlamadığınızı (her 1 kilo için 1 gr)

En az 6 saat uyuduğunuzu.

Eğer bunları düzenli olarak yaparsanız, aşağıdaki önerilerle daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Zor Zamanların Üstesinden Gelmek

Bazı günler diğerlerinden daha zor gelebilir, özellikle diyete yeni başladığınızda. Hani şu kendinize tekrar tekrar ne için ve neden kardiyo yaptığınızı sorduğunuz anlar.

Kendiniz için çok üzgünsünüz ve herkesin daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz. Her saat başı dondurma yiyen “normal” insanları düşünüyorsunuz ve onlardan biri olmayı diliyorsunuz.

Yapmanız gereken şey; kendinizi planınızı uygulamak için motive etmeniz.

Çoğu kız mükemmel bir vücut için ölür, ancak onlar sadece parkta yürümenin bu işin sırrı olduğuna inanır. Siz onlara bunun biraz daha zor bir iş olduğunu söyleseniz bile gerçekle yüzleşene kadar size inanmazlar.

Diyet yapmazsınız, mükemmel bir diyet planını takip edersiniz.

Birkaç kilo vermem gerektiğinde, asla ben diyetteyim demem çünkü “diyet” sözcüğü bana aşırı bir iştah verir. Sonra markete koşup çikolata, kızarmış balık ve diğer şişmanlatıcı şeyleri almak isterim.

Kendime dondurma ve şeker dahil olmak üzere her şeyi yiyebileceğimi söylerim ama açlıktan ölecek olsam da direnmeyi bilmeliyim.

Eğer baştan çıkarsam bunun beni şişman yapacağını ve rüya gibi bir vücuda sahip olmamı engelleyeceğini biliyorum. Ondan sonra da yediğim çikolatanın mutluluğu yanıma kar kalacak. Ama bu çok uzun sürmeyecek, belki 2 saat kadar, ondan sonra pişman olmaya başlayacağım. Ondan sonra da artık çok geç olacak. Az önce 1 saatlik kardiyoyu imha ettim, küçücük bir çikolata için mi?

Kendinizi Gösterin

Hiçbir şey kaslarınızın şişmesi kadar zevk vermez, o yüzden dolabınızdaki her şeyi alıp üstünüze giymeyin. Spor salonunun aynasında kendinizi görmeye izin verin, çok daha fazla güçlü hissedeceksiniz.

Sizi bunun için suçlayan kıskançları düşünmeyin. Eğer bunu kıskanıyorlarsa bazı genel psikolojik sorunları var demektir. Hedefine ulaşanları kıskanan bu kötümser insanlara alışmalısınız.

Sıkıcı Kardiyonun Üstesinden Gelme

Tamam, tekrar aynı şey; şimdiden Stairmaster’dan sıkıldınız mı? Hey,sadece 40 kere yaptınız bu ay! Çalışırken düşünebileceğiniz şeylerin bir listesini yapın. İşte bu benim listem;

– Önce bu sıkıcı şeyi neden yaptığımı düşünürüm. Yani sabahın 4.30’unda bunu yapmak pek eğlenceli değildir ve bunun ne kadar önemli olduğunu unutmamalıyım.

– Kendime bu idmanın son idmanım olduğunu ve bunu tam anlamıyla yaparsam istediğim vücuda kavuşacağımı söylerim.(Yalan olduğunu biliyorum ama psikolojim çok kolay aldanıyor.)

– Eğer bu kardiyoyu yaparsam en büyüğünden bir çikolota yiyeceğime kendime söz veririm. Bu büyük bir yalan ama idmanı bitirdikten sonra farketmez ki, zaten benim emeğimi anlamsız kılan bir şeyi yemek gereksiz olur.

– Zayıflamış fiziğimi gözümün önüne getirir ve insanların ne kadar etkilendiklerini anlatan yorumları hayal ederim.

– Enerjiyle dolmanız için hareketli kardiyo müzikleri dinleyin. Eğer bir spor dergisine kapak olsaydınız mükemmel fiziğinizin nasıl görüneceğini düşünün. Hangi soruları sorarlardı acaba? Nasıl fotoğraflar çekerlerdi? Hangi markalar size sponsor olurdu?

Başarınızı Gözünüzün Önüne Getirmek Neden Önemli

Hedefe ulaşmanızın imkansız olduğunu söyleyenleri dinlemeyin. Tabi ki insanları dinleyin ama ne söylediklerine ve sizin kendinize ne söylediğinize dikkat edin. Siz neye inanırsanız sadece O’sunuz, unutmayın.

Çeviri: aartun-BFTR
 

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz