Fitness Model Olmak Hakkında Her Şeyi Açıklıyoruz!

0
fitness-model-olmak

Ağırlık kaldırıp kas geliştirerek para kazanmak ve fitness antrenmanlarımızı rahatça yapmak çoğumuzun rüyalarını süsleyen bir meslek. New Yorklu Lony Pizarro ise bu rüyayı yaşayan adamlardan.

Lony Pizarro fitness hayalini gerçekleştirmek için spor salonu işinden vazgeçip Amerika’nın diğer bir ucuna taşındı.

Reklam

Çelimsiz ve güçsüz bir çocuk olarak Lony Pizarro’nun ergenliği çok zor geçmiş. Kendini ispatlamak isteyen birçok akranı gibi Lony de ağırlık kaldırmaya başlamış. Bayağı ağır hem de! Muscle &Fitness ve diğer dergilerde gördüğü adamların fiziklerine hayranlık duymaya başlayan Lony, “Onlar yaptıysa ben de yaparım” diyerek kendini bu işe adamış.

fitness-model-nasil-olunur

Ve başardı da! Nihayetinde o kadar çok kaslandı ki amatör vücut geliştirme yarışmalarında bile boy gösterdi. Fitness aşkı onu Utah Üniversitesine egzersiz bilim okumaya kadar götürdü. Lony sonrasında Salt Lake City bölgesinde kendi kişisel antrenörlük işini kurdu. Elde ettiği başarıyla yetinmeyen Lony, daha çok insana ulaşmak ve fitness dünyasında daha çarpıcı bir yer edinmek istiyordu. Bunun üzerine Utah’a nokta koyup New York’a taşındı, birçok fotoğraf çekimine katıldı ve oyunculuk dersleri almaya başladı.

Lony fitness modelliğinin, iradesi zayıflara göre bir iş olmadığını düşünüyor. Öyle hemen milyonlar da kazandırmıyormuş. Ancak işin zorlu aşamalarını atlatabilecek kadar güçlüyseniz, reklamlarda ve sevdiğiniz dergilerde fotoğraflarınızı görmek müthiş bir hismiş!

Spor Salonu Müdavimleri İçin Mükemmel İş

Fitness model mi olmak istiyorsunuz? Sizi neler bekliyor, Pizarro’dan dinleyelim (Instagram: @lonypizarro)

Pizarro’nun Günlük Antrenman ve İş Programı

Ağırlıklı olarak ton, tatlı su çipurası, ıspanak, kuşkonmaz ve su tüketen Pizarro, “Uyanıyorum, ilk öğünümü yiyorum, birkaç saat spor salonunda spor yapıyorum, eve dönüyorum, duş alıyorum ve yine yiyorum” diyor.

[ls_content_block id=”6553″]

“Sonra günlük yiyeceğimi yanıma alıp New Jersey’deki evimden New York’taki işime gidiyorum. Seçmelere (casting ve fotoğraf yönetmenleriyle yapılan toplantılar), oyunculuk dersime ya da artık ekstra iş olarak ne varsa onları yapıyorum; portföyümü doldurmak için fotoğrafçılarla ekstra çalıştığım oluyor. Ardından eve dönüyorum, iki saat kardiyo yapıp 45-60 dakika saunaya giriyorum. Tabii bir de ertesi günün bütün öğünlerini hazırlamak var.”

Fitness Model Olmak İçin Gerekenler

Pizarro, “Kendi kendinizi motive etmeniz lazım” diyor. “Serbest meslekle uğraşıyorsunuz sonuçta. Hal böyle olunca her gün antrenman yapmaya, iş aramaya, bağlantılar kurmaya ve doğru fotoğrafçıları bulmaya şevkiniz olacak. Nihai hedefinizi aklınızdan çıkarmadan yavaş adımlarla varış noktasına ilerlemeniz lazım.”

Model Olmanın En İyi Tarafı

fitness-model-olmak-nasil

“Bir iş bağladığınızda müthiş bir haz duyuyorsunuz. Çoğu işin aksine sizi mutlu eden bir meslek. Her seferinde yeni bir şey başarıyor ve mutlu oluyorsunuz.”

İşin En Kötü Tarafı

“En kötü tarafı ise bir sonraki işinizin ne ve ne zaman olacağını bilememek! Sıkı çalışıp sabırlı olmanız lazım.”

“Fitness Model Olmak İstiyorum” Diyenlere Tavsiyeler

“Profesyonel bir fitness model olarak fiziğinizden ödün veremezsiniz. Sonrasında sizi diğerlerinden farklı kılan ve işleri almanızı kolaylaştıran bir kişiliğiniz olmalı. Kendiniz olup insanlara cana yakın ve iyi davrandığınız sürece insanlar sizinle ilgilenecektir.”

Gym Fitness Fark Etmez, Model Olmak Emek İster!

fitness-model-olmak-icin

1. Model Olmak İçin Önerilen Eğitim

Egzersiz bilimi veya dengi bir lisans eğitimi almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Onun ötesinde elbette fitness hareketlerinin çoğunu (doğru teknikle!) yapmayı ve hem beslenme hem de antrenman konusunda size en iyi gelen formülü bilmeniz gerekiyor.

2. Fitness Alanında Önerilen İş Deneyimleri

Kişisel antrenörlük ve/veya spor salonunda çalışmış olmak. O da olmadı garsonluktan tezgâhtarlığa kadar sırtınızdan ter boşalana kadar çalışmak zorunda olduğunuz herhangi bir iş.

3. Fitness Model Maaş Aralığı

İlk başlarda çekimlerden pek bir şey beklemeyin. Bu işin ünlü isimleri (ki çoğunun sponsorluk anlaşmaları vardır) yılda altı haneli rakamlara çıkabiliyorlar.

4. En Önemli Özellikler

Öz motivasyon, özgüven, beslenme ve antrenman konusunda kapsamlı bilgi, mükemmel bir fizik ve üstün iş ahlâkı. Yakışıklı ya da en azından farklı bir yüz de fena olmaz.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz