Göbek Yapmadan Kilo Almak Mümkün mü?

1

Göbek ve bel çevresi, pek çok insanın genetik olarak yağ depolamaya yatkın olduğu bölgelerdir. Vücut ağırlığındaki artışlar, bu bölgedeki yağlanmanın artmasına sebep olur.

Vücut geliştirme ve fitness ile ilgilenen kişilerde de, bulk döneminde kas olarak kilo almaya çalışırken yağlanmalar gözlemlenebilir. Yanı kısacası kilo alırken, göbek yapmak çok yaygın bir durum.

Reklam

Kafanızdaki soru muhtemelen, bu duruma gelmeden kilo alıp alamayacağınızla ilgili. Cevap ise basit. Tabii ki mümkün, ama böyle bir kilo alma dönemi için kusursuza yakın bir süreç şart.

Göbek Yapmadan Kilo Almak

Biliyorsunuz ki, kaloriler vücutta meydana gelen değişikliklerin belirleyicisi. Tükettiğiniz kaloriden daha azını yakıyorsanız kilo alırsınız, daha fazlasını yakıyorsanız da kilo verirsiniz.

Kardiyo gibi aktiviteler de kalori dengesini etkileyebilir, ancak kesin sonuç rakamları belli olan seçeneklerle mümkündür. Ne kadar kalori yaktığımızı tam olarak bilemeyeceğimiz için, kardiyo tipi aktivitelerdense yediğimiz kalorileri sayarak ilerlemek daha kesin sonuç verecektir. Kardiyo yapmak tabii ki oldukça sağlıklıdır, ancak kalori dengesini kardiyoda yakılan kalorilere göre oluşturmak oldukça zor bir durumdur.

Genellikle kilo sabitken hem düşük yağ oranına sahip olarak hem de kas miktarı arttırarak ilerlemek mümkün olmuyor. Bu nedenle kilo alma ve kilo verme, definasyon ve bulk dönemi olarak ayrılır.

Bulk dönemi, herkesin yağlanmadan geçirmek istediği bir dönem. Ancak tükettiğiniz kaloriden azını yakıyorsanız, yani kilo alıyorsanız vücuda yağ kütlesi almamanız imkansız. Mühim olan, aldığınız yağ miktarının bir göbek meydana getirip getirmeyeceği.

Kalori fazlası oluşturarak kilo aldığınız bulk döneminde, oluşturduğunuz kalori fazlası ne kadar çoksa göbek yapma ihtimaliniz de o kadar fazla. Bu nedenle göbek yapmadan kilo almak istiyorsanız kesinlikle çok küçük miktarda bir kalori fazlasıyla ilerlemelisiniz. Yani vücudunuzun ihtiyacı olan kalorinin %10 fazlasının üstüne çıkmamanız en idealidir.

Bu şekilde, “clean bulk” dediğimiz seçenekle ilerlerseniz göze çarpan bir yağlanma yaşamazsınız. Göbek yapmadan, kas ağırlıklı olarak kilo alabilirsiniz.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz