Bir Vücutçunun Neden Daha Fazla Suya İhtiyacı Vardır?

0

Çok basit. Su yaşamın kaynağıdır… İnsan vücudunun ¾’ü sudur. En küçük metabolik olaylarda bile ihtiyaç duyulan şeydir. Eğer yoğun bir antrenman programınız varsa, vücudunuz için yapabileceğiniz en basit şey; daha fazla SU içmektir…

1. Yeteri kadar içmiyorsunuz

Soda veye kahve, hiçbir zaman suyun yerini tutmaz çünkü kafein gibi birçok madde, daha fazla suyun vücuttan atılmasına sebep olur.

Reklam

2. Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar

Su vücuttan toksinlerin ve diğer metabolik atıkların dışarı atılmasını sağlar. Eğer yüksek miktarda protein alıyorsanız, vücutta yüksek miktarda nitrojen var demektir. Eğer kilo almak için çok fazla yemek yiyorsanız; böbreklerinizin görevlerini yapabilmeleri için daha fazla suya ihtiyacınız var demektir.

3. Yağ yakmanızı sağlar

Eğer yeteri kadar su icmiyorsanız, bobrekleriniz duzgun sekilde calısamaz. Eğer böbrekleriniz yeteri kadar çalısmazsa, böbreğin bazı görevlerini karaciğer yapmak zorunda kalır. Karaciğerin kendi işini daha az yapması demek, daha az yağ yakmak anlamına gelir. Ayrıca su içmek fazla açlık hissetmenizi engelleyebilir.

4. Cildinize sağlık verir

Su içmek hücrelerinizin daha sağlıklı, baska bir deyişle derinizin daha yumuşak ve pürüzsüz ve daha kaliteli olmasını sağlar.

5. Su iç organlarınızı korur

Eğer günde 4000 kcal üzerinde besleniyorsanız, iç organlarınızın sağlıklı ve düzenli çalışması ve öyle kalması için daha fazla su içmelisiniz.

6. Eğer çok tuz tüketiyorsanız

Eğer çok tuz tüketiyorsanız, bu sizin için sorun olabilir.Yuksek değerlerde sodyum girdisi vücudun su dengesini bozabilir. Tuz alımını azaltın ya da daha fazla su için.

7. Su supplementlerin daha çok işe yaramasını sağlar

Supplementler (örn: kreatin) kas hücrelerinde su tutulmasına sebep olur ve birçok ürünün işlevini yerine getirebilmesi için bolca suya ihtiyacınız vardır. Eğer yoğun bir antrenman programınız varsa, temel vitaminlere ihtiyacınız var demektir ve birçok vitaminin vücutta işe yaraması için suya ihtiyaç duyulur.

SANA EN UYGUN TAKVİYELERSupplementler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz